Nie minął jeszcze rok 2017, jeszcze dwie imprezy przed nami, a już spieszymy z informacją, że z naszego wsparcia merytorycznego skorzystało ponad 2400 firm.
„Jestem zaskoczony wielkim zainteresowaniem naszymi usługami. Co roku zwiększa się o ponad setkę liczba przedsiębiorców, którzy korzystają z naszych usług. Zainteresowanie w tym roku przerasta jednak nasze najśmielsze oczekiwania sprzed roku. W naszej codziennej pracy dążymy do perfekcji. Żadnemu przedsiębiorcy nie pozwalamy wrócić po seminarium z pytaniami, na które nie otrzymał odpowiedzi. Nasze publikacje są wyczerpujące i są na bieżąco aktualizowane. Na bieżące pytania członkowie IPP otrzymują odpowiedź w każdy czwartek podczas ośmiu spotkań online, które prowadzę osobiście. Firmy, które obsługujemy na stałe, nie troszczą się o postępowania kontrolne w kraju i za granicą.- My bierzemy na siebie ciężar działań w tym zakresie. Firmy konsultowane przez nas na bieżąco są w stanie zaproponować swoim pracownikom wysokie wynagrodzenia netto, a swym kontrahentom konkurencyjne stawki. Na koniec roku szykujemy dla wszystkich firm zajmujących się zatrudnieniem cudzoziemców, delegowaniem, pracą tymczasową i optymalizacjami w zakresie kosztów związanych z zatrudnieniem w kraju i za granicą miłą i atrakcyjną niespodziankę.” – skomentował dla Portalu Delegowanie.pl Tomasz Major, Prezes IPP i Partner Zarządzający w Kancelarii Brighton&Wood.
Izba Pracodawców Polskich (www.ipp.org.pl) jest największą branżową organizacją w Polsce zrzeszającą agencje pracy tymczasowe, agencje zatrudnienia świadczące usługi pośrednictwa pracy i firmy outsourcingowe. Izba Pracodawców Polskich jest też nieprzerwanie od roku 2006 największą organizacją polską zrzeszającą firmy zajmujące się transgranicznym i nowoczesnym zatrudnieniem. Co roku z usług i wsparcia Izby Pracodawców Polskich korzysta ponad 2300 firm.
Źródło sukcesu i skuteczności Izby Pracodawców Polskich tkwi w tym, że jesteśmy organizacją apolityczną i działamy wyłącznie w interesie przedsiębiorców. Na nasze spotkania nigdy nie zapraszamy polityków, związkowców i innych „partnerów społecznych” oraz urzędników. Z każdą ekipą rządzącą mamy chłodne i ograniczone do absolutnego minimum stosunki o charakterze wyłącznie merytorycznym. Nie zależy nam na popularności wśród polityków i wśród urzędników. Rozsądni politycy i urzędnicy cenią nas za to. Żadnemu politykowi ani urzędnikowi nie przyznaliśmy nigdy nagrody i nie przyznamy też w przyszłości. Nie zmuszamy studentów do uczestniczenia w naszych kongresach pod rygorem niezaliczenia egzaminów. Referentami na Konferencjach organizowanych przez IPP są wyłącznie doświadczeni prawnicy. Nie zapraszamy w charakterze referentów i partnerów znanych marek, które na kongresy w charakterze referentów wysyłają nuworyszy uczących się swojego fachu.
Formuła spotkań organizowanych przez Izbę Pracodawców Polskich i portal Delegowanie.pl nie zmieniła się od 15 lat: na spotkania nie są zapraszani ani urzędnicy szkodzący polskim firmom, ani teoretyzujący naukowcy proponujący rozwiązania nierentowne, niebiznesowe i nierealne, ani prawnicy, którzy rozpoczynają przygodę z delegowaniem i na skórze firm delegujących uczą się transgranicznego zatrudnienia. Pozwala to na swobodną wymianę doświadczeń bez obawy, że urzędnicy będą przysłuchiwali się dywagacjom przedstawicieli firm, a naukowcy na łamach prasy bulwarowej i w innych mediach komentowali niepoprawne ich zdaniem praktyki. Spotkania mają charakter praktycznych warsztatów w wąskim gronie, podczas których omawiane są konkretne rozwiązania dla firm. Doświadczeni praktycy omawiają konkretne przypadki rozstrzygane przez sądy oraz praktykę poszczególnych instytucji polskich i zagranicznych. Uczestnicy spotkań zabierają ze sobą konkretne rozwiązania dla firm i odpowiedzi na liczne pytania, które ich nurtują w codziennej pracy.
Nasi stali klienci to elitarna grupa firm, które zajmują się delegowaniem, zatrudnieniem cudzoziemców, pracą tymczasową i outsourcingiem. Nasza dewiza jest prosta: Wy zajmujcie się biznesem, a my stworzymy Wam otoczkę formalną do Waszej działalności.
W postępowaniach kontrolnych bronimy firmy przed Zakładem Ubezpieczeń Społecznych, Państwową Inspekcją Pracy, administracją podatkową i innymi urzędami w kraju i za granicą. Dla naszych stałych klientów działamy w całej Europie i w wybranych krajach pozaeuropejskich. Nasi współpracownicy reprezentują firmy w postępowaniach sądowych w kraju i za granicą.
W sposób bezpardonowy bronimy firm przed roszczeniami pracowniczymi. Naszych stałych klientów reprezentujemy w postępowaniach kontrolnych w kraju i za granicą oraz przed sądami.
Tworzymy skuteczną dokumentację kontraktową i pracowniczą, która chroni naszych klientów przed inspekcjami w kraju i za granicą oraz przed roszczeniami pracowniczymi.
W przeciwieństwie do innych firm doradczych, które zazwyczaj oferują usługi z wyodrębnionych dziedzin, nasi klienci otrzymują wsparcie całego interdyscyplinarnego zespołu. Nasi doradcy z różnych dziedzin spotykają się, by wspólnie wypracować rozwiązanie. Działamy tak, ponieważ myślimy jak przedsiębiorcy i postrzegamy firmy naszych klientów jako całość. Dlatego naszym celem jest zapewnienie wszechstronnego doradztwa, które uwzględnia wszystkie potrzeby organizacji. Nie tylko skupiamy prawników i specjalistów od podatków i ubezpieczeń społecznych oraz audytorów. W ramach naszych struktur ci wszyscy specjaliści ściśle ze sobą współpracują. Uwzględniając potrzeby naszych klientów, zespoły tworzymy w taki sposób, aby odnosiły sukcesy i osiągały cele klientów. Interdyscyplinarność naszego zespołu jest unikatowa. Wynika ona z naszych doświadczeń w największych firmach prawniczych w USA i Niemczech oraz w butikowych firmach prawniczych i lobbingowych w Belgii i we Francji. Udało nam się stworzyć stworzył nowoczesną firmę doradczą skrojoną na XXI wiek.
W całej Europie i w wybranych krajach pozaeuropejskich dla naszych stałych klientów pracują najbardziej skuteczni zagraniczni prawnicy.
Współpracuje z nami kilkunastu prawników i specjalistów od podatków oraz od ubezpieczeń społecznych, niewielu w porównaniu z innymi firmami. Nie przyjmujemy zbyt wielu ludzi, zwykle jedną osobę rocznie. Oferujemy ponadprzeciętne wynagrodzenie i bardzo dużo czasu wolnego. Musimy być więc bardzo selektywni. Nie dajemy ogłoszeń o rekrutacji i nie przyjmujemy podań o pracę. Nie afiszujemy się i mamy własne metody działania.
„Brighton&Wood to imponująca firma i jesteśmy z tego dumni. Stanowimy elitarne bractwo. Nie jest nas wielu i troszczymy się o siebie nawzajem.
Nie ma u nas bandyckiego współzawodnictwa, z jakiego słyną wielkie firmy.” – podkreśla Tomasz Major, Partner Zarządzający w Kancelarii Brighton&Wood.
Staramy się być bardzo ostrożni przy doborze nowych ludzi i stawiamy sobie za cel, aby każdy pracownik został możliwie szybko wspólnikiem. Żeby to osiągnąć, inwestujemy mnóstwo czasu i pieniędzy w nas samych, a zwłaszcza w nowych ludzi. Bardzo rzadko, w naprawdę wyjątkowych wypadkach, zdarza się, że prawnik odchodzi z naszej firmy. Jest to ewenement. Często staramy się w różny sposób pomagać naszym ludziom w robieniu kariery. Chcemy, żeby byli szczęśliwi, i wydaje nam się, że to najbardziej ekonomiczny sposób działania. W ubiegłym roku we wszystkich firmach prawniczych naszej wielkości i większych, współczynnik rotacji kadr wynosił dwadzieścia dwa procent. W Brighton&Wood był on równy zeru. Tak było i rok temu.
Podczas ostatniej w 2018 roku Konferencji dla Praktyków, która odbędzie 7 grudnia 2017 roku, omówione zostaną zasady delegowania za granicę w 2018 roku oraz zasady zatrudnienia cudzoziemców w Polsce i ich dalszego delegowania w 2018 roku. Odrębny moduł Konferencji poświęcony będzie optymalizacji kosztów związanych z zatrudnieniem w Polsce i z delegowaniem.
Ze względu na praktyczny charakter spotkań liczba uczestników najbliższej Konferencji (każdego modułu) została ściśle ograniczona do 80 uczestników. O uczestnictwie decyduje kolejność zgłoszeń. Z uwagi na praktyczny i techniczny charakter spotkania oraz na ograniczoną liczbę miejsc prosimy przedstawicieli instytucji państwowych, samorządowych, uczelni, organizacji pracodawców, a także kancelarii prawnych i podatkowych o niezgłaszanie się na Konferencję. Adwokatów, radców prawnych i doradców podatkowych zapraszamy na specjalistyczne szkolenia dedykowane dla wolnych zawodów.
Na konferencję w Krakowie zostało jeszcze tylko kilkanaście wolnych miejsc. Wypełnij formularz już w weekend i zapisz się na ostatnią w tym roku Konferencję w Krakowie (7.12.2017). Uprzejmie informujemy, że wolnych miejsc na przyszłotygodniową Konferencję w Berlinie już nie ma. Z uwagi na praktyczny charakter spotkania z niemieckimi firmami liczbę uczestników ograniczyliśmy do 60 firm. Na konferencję w Krakowie zostało jeszcze tylko kilkanaście wolnych miejsc!!!
Konferencja dla Praktyków: Delegowanie i Zatrudnianie Cudzoziemców w 2018 roku
Kraków, 07.12.2017,
Kraków, Sala Konferencyjna Portalu www.Delegowanie.pl: Hotel CONRAD**** | ul. Josepha Conrada 29
Delegowanie za granicę w 2018 roku| Zatrudnienie cudzoziemców (w szczególności Ukraińców) w Polsce w 2018 roku; praca tymczasowa, outsourcing i optymalizacje związane z zatrudnieniem w 2018 roku| Delegowanie do poszczególnych państw w 2018 roku: Niemcy, Belgia, Francja, oraz: Holandia, Szwecja, Norwegia, Dania, Finlandia
Program ramowy Konferencji dla Praktyków: Delegowanie i Zatrudnianie Cudzoziemców w 2018 roku:
9.00 - 11.00 Delegowanie za granicę w 2018 roku (A1, ubezpieczenia społeczne, podatki, dokumentacja, przepisy europejskie)
11.00 - 13.00 Delegowanie do poszczególnych państw w 2018 roku: Niemcy, Belgia, Francja, oraz: Holandia, Szwecja, Norwegia, Dania, Finlandia
13.00 - 15.00 Zatrudnienie cudzoziemców (w szczególności Ukraińców) w Polsce i ich dalsze delegowanie do innych krajów UE w 2018 roku; praca tymczasowa i outsourcing w Polsce w 2018 roku; optymalizacja kosztów zatrudnienia w Polsce i za granicą w 2018 roku
15.30 - 17.00 Obiad Mistrzów Delegowania: ostatnie spotkanie z członkami IPP w 2017 roku – omówienie perspektyw działalności transgranicznej w 2018 roku.
Program Szczegółowy Konferencji:
Część I Konferencji dla Praktyków:
09.00-11.00 Delegowanie za granicę w 2018 roku (A1, ubezpieczenia społeczne, podatki, dokumentacja, przepisy europejskie)
- Formularze A1
Bez formularzy A1 delegowanie nie ma sensu ekonomicznego. Uzyskanie A1 i jego utrzymanie to dla każdej firmy sprawa priorytetowa. Podczas konferencji prawnicy z Kancelarii Brighton&Wood omówią z uczestnikami m.in. nast. kwestie:- Zdolność firmy do delegowania – kto może delegować?
- Zdolność pracownika do bycia delegowanym? – jakie warunki musi spełnić pracownik, by jego pracodawca mógł go wysłać za granicę?
- Zasady poświadczania formularzy A1 z art. 12 – najnowsza praktyka, orzecznictwo i planowane zmiany
- Zasady poświadczania formularzy A1 z art. 13 – najnowsza praktyka i orzecznictwo i planowane zmiany
- Krytyczne pojęcia z zakresu poświadczania formularzy A1: marginalność, zastępstwo, pozorność, fikcyjna działalność krajowa, działalność krajowa w praktyce ZUS i orzecznictwie sądów
- dokumentowanie działalności krajowej dla celów poświadczania A1 i dla celów udowodnienia zagranicznym inspektorom zdolności do delegowania;
- dokumentowanie zdolności pracownika do bycia delegowanym;
- A1 z art. 13: praktyczne aspekty i dokumentacja
- A1 bez działalności krajowej? A1 przy znikomej działalności krajowej?
- A1 a zdolność do delegowania: kiedy firma posiadająca A1 nie może delegować?
- Odmowa poświadczenia A1
- Zastępstwo: ograniczenie delegowania w sektorach stacjonarnych
- Uchylenie poświadczonych A1 z mocą wsteczną
- Podstawa wymiaru składek pracowników, pracowników tymczasowych i zleceniobiorców delegowanych za granicę
Podstawa wymiaru składek na ubezpieczenia społeczne ma wpływ nie tylko na zyskowność delegowania, ale także na realnie wypłacane wynagrodzenie netto dla pracowników.
Na najbliższej konferencji omówione zostaną m.in. nast. aspekty ubezpieczeniowe delegowania:- Podstawa wymiaru składek na ubezpieczenia społeczne pracowników, zleceniobiorców i pracowników tymczasowych delegowanych za granicę,
- Kwatery, przejazdy i inne świadczenia rzeczowe oraz ich ekwiwalenty a oskładkowanie,
- Diety: kiedy mamy do czynienia z podróżoą służbową, a kiedy z oddelegowaniem?
- Jak zoptymalizować koszty pozapłacowe personelu delegowanego?
- Praktyka kontrolna ZUS i najnowsze orzecznictwo sądowe.
Podczas konferencji doświadczeni praktycy omówią z uczestnikami nast. metody optymalizacyjne:
- Świadczenia w naturze i inne świadczenia pieniężne – jako metoda optymalizacji kosztów związanych z zatrudnieniem
- Wyłączenia z podstawy wymiaru składek na ubezpieczenia społeczne
- Świadczenia w naturze i ich ekwiwalenty wypłacane pracownikom
- Diety i inne należności z tytułu podróży służbowej pracownika
- Wyłączenie równowartości diety
- Zakwaterowanie pracowników
- Orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego
- Orzecznictwo NSA
- Interpretacje organów skarbowych
- Orzeczenie Sądu Najwyższego – kwatery należy oskładkować
- Dojazdy do pracy
- Dojazdy do pracy pracowników (tymczasowych) finansowane przez kontrahenta (pracodawcę użytkownika)
- Dodatek narzędziowy
- Ekwiwalent za pranie i używanie odzieży roboczej oraz obuwia
- Wyżywienie pracowników
- Dodatki za rozłąkę
- Świadczenia w naturze i ekwiwalenty wypłacane zleceniobiorcom
- Podróże „służbowe” zleceniobiorców
- Odliczanie równowartości diet za zleceniobiorców delegowanych za granicę
- Dodatek za rozłąkę dla zleceniobiorców
- Ekwiwalent narzędziowy wypłacany zleceniobiorcom
- Ekwiwalenty za odzież i pranie dla zleceniobiorców
- Wyłączenia z podstawy opodatkowania - Świadczenia w naturze oraz ich ekwiwalenty wypłacane pracownikom
- Ulga 30% diet
- Diety z tytułu podróży służbowych
- Dodatek za rozłąkę
- Zakwaterowanie pracowników i dojazd do pracy za granicę
- Ekwiwalent narzędziowy
- Świadczenia tytułu używania i prania odzieży roboczej
- Świadczenia wypłacane zleceniobiorcom
- Ulga w wysokości 30% diet za dni pobytu za granicą
- Diety z tytułu podróży zleceniobiorców
- Ekwiwalenty narzędziowe wypłacane zleceniobiorcom
- Zapewnienie odzieży roboczej zleceniobiorcom
- Ekwiwalent za pranie odzieży roboczej zleceniobiorców
- Podatkowe aspekty delegowania
Podczas konferencji omówione zostaną najważniejsze aspekty podatkowe delegowania:- Zakłady podatkowe polskich firm za granicą
- budowlany zakład podatkowy
- Zasada zliczania okresu 12 miesięcznej budowy
- Budowy powiązane ze sobą
- Rotacja wykonawców a budowlany zakład podatkowy
- Podział kontraktu na części a budowlany zakład podatkowy
- Przedstawiciel za granicą jako zakład podatkowy
- Zasada 183 dni i opodatkowanie wynagrodzeń pracowników delegowanych
- Zasady liczenia 183 dni
- okres 12 miesięcy a okres roku
- opodatkowanie pracowników tymczasowych delegowanych
- podwójne opodatkowanie (i jego unikanie) zleceniobiorców delegowanych
- praktyka polskich i zagranicznych organów kontrolnych i orzecznictwo
- Kontrole w firmach delegujących
Podczas konferencji omówione zostaną strategie na wypadek kontroli w kraju i za granicą. - Zmiany przepisów europejskich o delegowaniu
Nowe przepisy przewidują m.in. szerokie badanie przez ZUS zdolności firmy do delegowania oraz zdolności pracowników do bycia delegowanymi, a także - w zakresie art. 13 („delegowanie na dwa kraje”) - przewiduje się konieczność prowadzenia znaczącej działalności na terenie Polski. Nowe zasady przewidziane są także w sferze poświadczania formularzy A1 z art. 13 (praca w kilku krajach) dla obywateli krajów trzecich. Komisja zakłada ograniczoną ważność dokumentu A1, ekspresowe weryfikowanie i uchylanie poświadczonych formularzy A1 przez ZUS i przez zagraniczne instytucje, a także automatyczną i błyskawiczną egzekucję zagranicznych składek przez ZUS. Po wejściu w życie nowych przepisów znacząco wzrosną wynagrodzenia pracowników delegowanych. Polskie firmy będą obciążone wyższymi kosztami z tytułu innych należności przysługujących zgodnie z przepisami krajów, do których delegowani są pracownicy. Delegowanie długoterminowe (powyżej 12/18 miesięcy) oraz delegowanie stacjonarne (logistyka, produkcja, żywność etc.), przy którym występuje zastępstwo, będzie de facto zabronione. - Dokumentacja: Święty Graal Delegowania.
Podczas najbliższej konferencji omówione zostaną kluczowe dla firm aspekty związane ze sporządzaniem dokumentacji dla pracowników, pracowników tymczasowych i zleceniobiorców delegowanych za granicę.
Prezentacja dokumentacji dla pracowników delegowanych
Część II Konferencji Praktyków Delegowania:
11.00-13.00 Delegowanie do poszczególnych państw w 2018 roku: Niemcy, Belgia, Francja, oraz: Holandia, Szwecja, Norwegia, Dania, Finlandia; Nowe regulacje prawne we Francji, Niemczech, Belgii, Luksemburgu i w krajach skandynawskich.
Referenci omawiają z uczestnikami najnowsze regulacje i praktykę delegowania do poszczególnych krajów. Skuteczne dochodzenie należności od niesolidnych kontrahentów w Polsce i za granicą
- Specyfika delegowania do Niemiec
- Omówienie zmian w przepisach, które weszły w życie w kwietniu 2017 roku i które wchodzą w życie w 2018 roku
- Obligatoryjne dla polskich firm meldunki i notyfikacje
- Minimalne stawki wynagrodzeń
- Czas pracy
- Praca w weekend
- Praca w nocy
- Obligatoryjna kasa urlopowa w budownictwie
- Opodatkowanie polskiej firmy działającej w Niemczech
- Opodatkowanie pracowników, pracowników tymczasowych i zleceniobiorców delegowanych do Niemiec
- Podwykonawstwo a praca tymczasowa na terenie Niemiec
- Warunki świadczenia usług pracy tymczasowej w Niemczech
- Zezwolenie na użyczanie pracowników do Niemiec
- Kontrole w polskich firmach delegujących do Niemiec – obsługa polskich firm działających w Niemczech przez Kancelarię Brighton&Wood, przez Global Employment Strategy Consultants oraz sieć kancelarii partnerskich;
- Obowiązkowy przedstawiciel polskiej firmy na terenie Niemiec, obligatoryjne przechowywanie dokumentów na terenie Niemiec: realizacja obowiązków przez Biuro IPP w Berlinie.
- Optymalizacja kosztów związanych z delegowaniem personelu do Niemiec
- Dokumentacja dla firm działających w Niemczech
- Kalkulacje porównawcze: delegowanie do Niemiec/zatrudnienie w niemieckiej firmie.
- Niemiecki oddział polskiej spółki: kiedy warto?
- Realizacja kontraktów przez niemiecką spółkę: kiedy trzeba? kiedy warto?
- Niemiecka spółka dla celów akwizycyjnych.
- Niemiecka spółka jako metoda skutecznego zabezpieczenia emerytalnego i zdrowotnego właściciela i jego bliskich.
- Porównanie kosztów płacowych i pozapłacowych: realizacja umowy o dzieło – praca tymczasowa – bezpośrednie zatrudnienie w Niemczech.
- Zakładanie spółki w Niemczech i zakładanie oddziału polskiej spółki w Niemczech – wsparcie berlińskiego biura IPP
- Specyfika delegowania do Belgii
- Notyfikacja LIMOSA
- Notyfikacja Check-in-at work
- Minimalne stawki wynagrodzeń
- Czas pracy
- Praca w weekend
- Praca w nocy
- Obowiązkowe składki na PDOK/OPOC - jak ich uniknąć
- Dodatki żywieniowe – jak ich uniknąć
- Opodatkowanie polskiej firmy działającej w Belgii
- Opodatkowanie pracowników, pracowników tymczasowych i zleceniobiorców delegowanych do Belgii
- Podwykonawstwo a praca tymczasowa na terenie Belgii
- Kontrole w polskich firmach delegujących do Belgii – obsługa polskich firm działających w Belgii przez Kancelarię Brighton&Wood, przez Global Employment Strategy Consultants oraz sieć kancelarii partnerskich;
- Platformy, Aplikacje i Systemy służące eliminacji polskich firm działających w Belgii: walka o polskiego pracownika; przejmowanie pracowników przez belgijskie firmy ich polskie spółki-córki, obciążanie polskich firm nadzwyczajnymi opłatami.
- Obowiązkowy przedstawiciel polskiej firmy na terenie Belgii, obligatoryjne przechowywanie dokumentów na terenie Belgii: realizacja obowiązków przez Biuro IPP w Brukseli.
- Optymalizacja kosztów związanych z delegowaniem personelu do Belgii
- Dokumentacja dla firm działających w Belgii
- Specyfika delegowania do Francji
- Notyfikacje
- Karta tożsamości zawodowej
- Minimalne stawki wynagrodzeń
- Czas pracy
- Praca w weekend
- Praca w nocy
- Obligatoryjne kasy urlopowe (caisse de congés payés des salariés des entreprises de bâtiment ou de travaux publics) – jak uniknąć konieczności płacenia składek we Francji
- Opodatkowanie polskiej firmy działającej we Francji
- Opodatkowanie pracowników, pracowników tymczasowych i zleceniobiorców delegowanych do Francji
- Podwykonawstwo a praca tymczasowa na terenie Francji
- Warunki świadczenia usług pracy tymczasowej we Francji
- Kontrole w polskich firmach delegujących do Francji – obsługa polskich firm działających we Francji przez Kancelarię Brighton&Wood, przez Global Employment Strategy Consultants oraz sieć kancelarii partnerskich;
- Platformy, Aplikacje i Systemy służące eliminacji polskich firm działających we Francji: walka o polskiego pracownika; przejmowanie pracowników przez francuskie firmy ich polskie spółki-córki, obciążanie polskich firm nadzwyczajnymi opłatami.
- Obowiązkowy przedstawiciel polskiej firmy na terenie Francji, obligatoryjne przechowywanie dokumentów na terenie Francji: realizacja obowiązków przez Biuro IPP w Nantes.
- Obligatoryjna gwarancja dla polskich firm działających we Francji (la garantie financiere prévu a l’article L. 1251-50 du code du travail)
- Obligatoryjne ubezpieczenie dla polskich firm działających we Francji (l’assurance décennale pour les entreprises du BTP)
- Optymalizacja kosztów związanych z delegowaniem personelu do Francji
- Dokumentacja dla firm działających we Francji
- Specyfika delegowania do pozostałych krajów UE i EOG
Część III Konferencji Praktyków Delegowania:
13.00-15.00 Zatrudnienie cudzoziemców w Polsce i ich dalsze delegowanie do innych krajów UE w 2018 roku; praca tymczasowa i outsourcing w Polsce w 2018 roku; optymalizacja kosztów zatrudnienia w Polsce i za granicą w 2018 roku (umowy cywilno-prawne | zbiegi tytułów do ubezpieczeń | świadczenia w naturze i inne świadczenia pieniężne zwolnione z ZUS i PIT)
- Zatrudnianie cudzoziemców w Polsce, delegowanie cudzoziemców do Polski i ich dalsze delegowanie do innych krajów UE
- Dwa zasadnicze modele w zakresie zatrudniania cudzoziemców w Polsce
- Bezpośrednie zatrudnienie w polskiej firmie
- Legalizacja zatrudnienia
- Opodatkowanie wynagrodzenia
- Składki na ubezpieczenia społeczne
- Umowa z cudzoziemcem?
- Zatrudnienie w zagranicznej firmie, która na zlecenie polskiej spółki będzie realizowała usługę na terenie Polski i w ramach realizacji tej usługi zatrudni cudzoziemców
- Podatek od wynagrodzeń
- Ubezpieczenia społeczne?
- Legalizacja pracy cudzoziemców
- Procedura uzyskiwania zezwolenia na pracę
- Analiza rynku pracy
- Odmowa wydania zezwolenia i cofnięcie wydanego zezwolenia
- Praca bez zezwolenia i szczególne zasady zatrudniania cudzoziemców z krajów ościennych
- Praca bez zezwolenia
- Zatrudnianie na podstawie oświadczenia?
- Dalsze delegowanie cudzoziemców spoza UE zatrudnionych w polskich firmach – do innych państw członkowskich UE
- Opodatkowanie delegowania cudzoziemców
- Prawo polskie
- Regulacje zawarte w umowach bilateralnych: przykład Polska – Ukraina
- Opodatkowanie zleceniobiorcy z Ukrainy
- Ubezpieczenia społeczne i ubezpieczenie zdrowotne oraz zasady opłacania i rozliczania składek za cudzoziemców pracujących w Polsce
- Formularze A1 dla cudzoziemców spoza UE
- Delegowanie cudzoziemców do Polski w świetle przepisów ustawy o delegowaniu pracowników w ramach świadczenia usług
- Obowiązki administracyjne
- Minimalne warunki zatrudnienia
- Odpowiedzialność polskiego zleceniodawcy
- Praca tymczasowa, outsourcing i inne modele transferu personelu miedzy przedsiębiorcami; optymalizacje w zakresie kosztów zatrudnienia w Polsce i za granicą
Podczas Konferencji, na życzenie uczestników, omówione zostaną następujące kwestie:- Praca tymczasowa, outsourcing i inne modele transferu personelu miedzy przedsiębiorcami
- Praca tymczasowa w prawie i w praktyce
- Uzyskanie statusu agencji pracy tymczasowej w Polsce
- Wniosek o wpis do rejestru
- Właściwe organy w sprawach wpisu i wykreślenia z rejestru agencji zatrudnienia oraz organy odwoławcze
- Odmowa wpisu
- Świadczenie usług przez zagraniczne agencje pracy tymczasowej
- Wykreślenie z rejestru
- Kontrole w agencjach pracy tymczasowej
- Kontrole sprawowane przez marszałka województwa
- Sprawdzanie przez marszałka województwa zaległości w odprowadzaniu przez agencje zatrudnienia składek na ubezpieczenia społeczne
- Kontrole sprawowane przez Państwową Inspekcję Pracy
- Obowiązek ochrony danych osobowych
- Zakaz dyskryminacji
- Opłaty od kandydatów i od pracowników tymczasowych
- Obowiązek posiadania lokalu
- Obowiązki informacyjne agencji zatrudnienia i sprawozdanie roczne
- Trójstronny charakter pracy tymczasowej
- Kto jest pracodawcą pracowników tymczasowych?
- Ogólne ograniczenia w zakresie powierzania wykonywania pracy tymczasowej
- Szczególne ograniczenia w zakresie powierzania wykonywania pracy tymczasowej
- Zakaz kierowania pracowników tymczasowych do prac szczególnie niebezpiecznych
- Maksymalny okres wykonywania pracy tymczasowej
- Cel nowej regulacji
- Obowiązek przedłożenia agencji pracy tymczasowej przez pracownika tymczasowego dokumentów potwierdzających okresy wykonywania pracy tymczasowej na rzecz danego pracodawcy użytkownika
- Obligatoryjna ewidencja osób wykonujących pracę tymczasową
- Kwalifikacja prawna „kontynuacji” zatrudnienia tymczasowego po przekroczeniu jego dopuszczalnego czasu trwania
- Kwalifikacja prawna „kontynuacji” zatrudnienia tymczasowego po przekroczeniu jego dopuszczalnego czasu trwania w orzecznictwie wydanym na gruncie starych przepisów (przed 1.6.2017 r.)
- Podział obowiązków między agencję pracy tymczasowej a pracodawcę użytkownika
- Prawa i obowiązki pracodawcy użytkownika
- Obowiązki agencji pracy tymczasowej
- Obligatoryjne uzgodnienia Agencji Pracy Tymczasowej i Pracodawcy Użytkownika
- Uzgodnienie dot. kwestii podstawowych
- Uzgodnienia z pracodawcą – użytkownikiem obligatoryjne nawet, jeżeli przepisy prawa obcego tego nie przewidują
- Informacja pracodawcy użytkownika o warunkach zatrudnienia
- Uzgodnienie dot. warunków zatrudnienia
- Uzgodnienie dotyczące urlopów
- Uzgodnienie w/s podziału obowiązków w zakresie bhp
- Uzgodnienie niezatrudnienia pracownika tymczasowego przez pracodawcę użytkownika po zakończeniu wykonywania pracy tymczasowej
- Obligatoryjne zawiadomienie pracownika o treści uzgodnień między agencją pracy tymczasowej a pracodawcą użytkownikiem
- Obligatoryjna konsultacja zatrudnienia tymczasowego ze związkami zawodowymi działającymi u pracodawcy użytkownika
- Obligatoryjna informacja dla pracownika tymczasowego o pracodawcy użytkowniku
- Obligatoryjna informacja o wolnych etatach
- Umowa z pracownikiem tymczasowym
- Podstawowe elementy umowy
- Fakultatywne uzgodnienie krótszych okresów wypowiedzenia
- Uprawnienia pracownic tymczasowych w ciąży
- Zasada równego traktowania
- Urlopy pracowników tymczasowych
- Obowiązki w zakresie udzielania urlopów wypoczynkowych pracownikom tymczasowym: agencja pracy tymczasowej i pracodawca użytkownik
- Zasady udzielania urlopów
- Wymiar urlopu
- Nieostre definicje „miesiąca pozostawania w dyspozycji”
- Zasady udzielania urlopu
- Urlop na żądanie
- Ekwiwalent za niewykorzystany urlop
- Nowe zasady ustalania wynagrodzenia za urlop wypoczynkowy i ekwiwalentu za niewykorzystany urlop
- Ustalanie wynagrodzenia za urlop wypoczynkowy
- Ustalanie ekwiwalentu za niewykorzystany urlop
- Kodeksowe zasady regulujące dzienny, dobowy i tygodniowy wypoczynek pracowników tymczasowych
- Rozwiązywanie umów o pracę tymczasową
- Możliwość "pozbycia się" pracownika tymczasowego przez pracodawcę użytkownika i "wynagrodzenie przestojowe"
- Wypowiadanie umowy o pracę tymczasową
- Ochrona pracownika tymczasowego przed wypowiedzeniem
- Rozwiązanie stosunku pracy tymczasowej w trybie natychmiastowym z winy pracownika tymczasowego
- Świadectwa pracy i zaświadczenie na zakończenie umowy o pracę tymczasową oraz umowy cywilnoprawnej
- Świadectwo pracy dla pracownika tymczasowego
- Treść świadectwa pracy
- Wydanie świadectwa pracy na żądanie pracownika tymczasowego
- Zaświadczenie dla osoby skierowanej do wykonywania pracy tymczasowej na podstawie umowy prawa cywilnego
- Odpowiedzialność materialna pracowników tymczasowych
- Właściwość sądu dla roszczeń pracowników tymczasowych
- Stosowanie umów cywilnoprawnych przez agencje pracy tymczasowej
- Szczególne ograniczenia w zakresie powierzania wykonywania pracy tymczasowej osobom zatrudnionym w ramach umów cywilnoprawnych
- Ograniczona treść uzgodnienia między agencją pracy tymczasowej a pracodawcą użytkownikiem
- Uzgodnienie niezatrudnienia osoby skierowanym do wykonywania pracy tymczasowej na podstawie umowy prawa cywilnego przez pracodawcę użytkownika po zakończeniu wykonywania pracy tymczasowej
- Maksymalny okres wykonywania zadań przez osobę skierowaną do wykonywania pracy tymczasowej na podstawie umowy prawa cywilnego
- Obligatoryjna konsultacja ze związkami zawodowymi działającymi u pracodawcy użytkownika
- Zaświadczenie dla osoby skierowanej do wykonywania pracy tymczasowej na podstawie umowy prawa cywilnego
- Obligatoryjna ewidencja osób wykonujących pracę tymczasową na podstawie umów prawa cywilnego
- Sankcje za nieprzestrzeganie przepisów przez agencje pracy tymczasowej i pracodawców użytkowników
- Sankcje z ustawy o promocji zatrudnienia
- Sankcje z ustawy o zatrudnieniu pracowników tymczasowych
- Inspektor pracy jako oskarżyciel publiczny
- Działalność agencji zatrudnienia w Polsce po 1.6.2017 roku
- Formy działalności prowadzonej przez agencje zatrudnienia
- Zagraniczne agencje zatrudnienia
- Obligatoryjne zawiadomienie od zagranicznej agencji zatrudnienia
- Rejestr przedsiębiorców zagranicznych
- Obowiązek posiadania lokalu
- Kierowanie do pracy za granicą u pracodawców zagranicznych przez agencje zatrudnienia po 1.6.2017 roku
- Obligatoryjna umowa agencji zatrudnienia z pracownikiem kierowanym do pracy za granicą u pracodawców zagranicznych
- Obligatoryjna umowa agencji zatrudnienia z pracodawcą zagranicznym
- Obligatoryjne wykazy prowadzone przez agencje zatrudnienia
- Obligatoryjna informacja na piśmie dla pracownika kierowanego do pracy za granicą u pracodawców zagranicznych
- Certyfikacja usługi kierowania do pracy w Polsce przez agencje zatrudnienia i nowe zasady świadczenia tej usługi po 1.6.2017 roku
- Obligatoryjna umowa między agencją zatrudnienia a cudzoziemcem
- Obowiązek informacyjny agencji zatrudnienia
- Obligatoryjne wykazy prowadzone przez agencje zatrudnienia
- Przepisy przejściowe w nowelizacji przepisów o agencjach zatrudnienia i o zatrudnieniu pracowników tymczasowych, która weszła w życie 1.6.2017 roku
- Zakaz powierzania wykonywania pracy tymczasowej w przypadku rozwiązania stosunku pracy z przyczyn niedotyczących pracowników w umowach o pracę i umowach prawa cywilnego zawartych przed wejściem w życie ustawy
- Obowiązek informowania agencji pracy tymczasowej przez pracodawcę użytkownika o treści i zmianie wewnętrznych regulacji dotyczących wynagradzania, a także obowiązek przekazania agencji pracy tymczasowej do wglądu treści tych regulacji
- Obowiązek przekazania pracownikowi tymczasowemu informacji umożliwiającej mu bezpośredni kontakt z przedstawicielami agencji pracy tymczasowej
- Liczenie okresów istotnych z punktu widzenia uprawnień pracownic tymczasowych w ciąży
- Zasady ustalania wynagrodzenia za urlop wypoczynkowy, na którym pracownik przebywa w dniu 1.6.2017
- Świadectwo pracy dla pracownika tymczasowego obejmujące okres zatrudnienia na podstawie umowy o pracę trwającej w dniu 1.6.2017 r.
- Liczenie maksymalnych ustawowych okresów i ograniczeń czasowych stosowania pracy tymczasowej w przypadku umów o pracę i umów cywilnoprawnych trwających w dniu 1.6.2017 r.
- Zaświadczenia dla osób skierowanych do wykonywania pracy tymczasowej na podstawie umowy prawa cywilnego wykonujących pracę tymczasową w dniu 1.6.2017 r.
- Właściwość sądowa w przypadku toczących się spraw przed sądami pracy
- Kontynuowanie prowadzenia działalności przez zagraniczne agencje zatrudnienia w zakresie pracy tymczasowej
- Kontynuowanie prowadzenia działalności przez zagraniczne agencje zatrudnienia w zakresie pośrednictwa pracy, doradztwa personalnego lub poradnictwa zawodowego
- Ważność dotychczasowych certyfikatów, obligatoryjne formalności związane z kontynuowaniem działalności jako agencja zatrudnienia i nowe certyfikaty
- Obligatoryjne oświadczenie składane przez wszystkie agencje zatrudnienia w związku z wejściem w życie ustawy nowelizującej
- Nowe certyfikaty dla wszystkich dotychczas działających agencji zatrudnienia
- Ograniczona w czasie ważność dotychczasowych certyfikatów
- Obowiązek złożenia informacji o adresach lokali, w których prowadzona jest działalność przez agencje zatrudnienia
- Toczące się postępowania o zmianę wpisu
- Roczne sprawozdanie z działalności agencji zatrudnienia w roku 2017
- Toczące się postepowania o wpis do rejestru podmiotów prowadzących agencje zatrudnienia
- Wejście w życie nowych przepisów
- Outsourcing pracowniczy w prawie i praktyce – alternatywa dla pracy tymczasowej
- Czym charakteryzuje się outsourcing?
- Dlaczego outsourcing jest atrakcyjny?
- Praca tymczasowa a outsourcing (różnice)
- Kluczowe pojęcie: podległość służbowa
- Przejęcie zakładu pracy w rozumieniu art. 23[1] Kodeksu pracy a outsourcing pracowniczy
- Problemy prawne i nadużycia związane z outsourcingiem
- Geneza zjawiska nieprawidłowego outsourcingu
- Orzecznictwo dotyczące nadużyć związanych z outsourcingiem
- Outsourcing pracowniczy – stanowisko inspekcji pracy i orzecznictwo sądowe
- Zmiany w przepisach od 2018 r.: koniec outsourcingu?
- Umowy cywilnoprawne w prawie i w praktyce – elastyczna alternatywa dla umów o pracę
- Cel zawierania umów cywilnoprawnych
- Umowa zlecenia
- Umowa zlecenia w prawie polskim
- Praktyczne aspekty zawierania i wykonywania umów zlecenia
- Niezdolność do wykonywania zlecenia
- Wypowiedzenie natychmiastowe umowy zlecenia: standard przewidziany przez ustawodawcę
- Praktyczne aspekty wypowiadania i rozwiązywania umów zlecenia
- Przedawnienie roszczeń z umowy zlecenia
- BHP zleceniobiorcy
- Badania lekarskie zleceniobiorcy
- Umowa zlecenia a umowa o pracę
- Różnice między umową o pracę a umową zlecenia
- Zlecenie w warunkach prawa pracy – orzecznictwo sądowe
- Praca pod kierownictwem pracodawcy – omówienie wyroku Sądu Najwyższego
- Praca „przy taśmie” – cechy stosunku pracy na przykładzie wyroku sądowego
- Pozew o ustalenie stosunku pracy i jego skutki
- Zapowiadana nowelizacja przepisów: to inspektor pracy a nie sąd będzie ustalał istnienie stosunku pracy w decyzji administracyjnej
- Umowa o dzieło
- Umowa o dzieło w prawie polskim
- Umowa o dzieło a umowa zlecenia
- Kryteria, którymi kierują się inspektorzy ZUS w postępowaniach kontrolnych
- Podstawowe cechy charakterystyczne treści umowy o dzieło
- Wynagrodzenie za wykonanie dzieła
- Wynagrodzenie zryczałtowane
- Wynagrodzenie kosztorysowe
- Odpowiedzialność za wady
- Rozwiązanie i zakończenie umowy o dzieło – odbiór dzieła jako podstawowa cecha umowy
- Odstąpienie
- Odbiór dzieła
- Przedawnienie
- Praktyczne aspekty zawierania umów o dzieło: cechy charakterystyczne umowy o dzieło
- Przedmiot i cel umowy
- Odpowiedzialność
- Pewność rezultatu
- Powtarzalność
- Sprawdzian na istnienie wad fizycznych
- Przykłady z orzecznictwa
- Wnioski i uwagi praktyczne dla firm zawierających umowy o dzieło z personelem
- Umowa o współpracy z samozatrudnionym
- Umowa z samozatrudnionym a umowa o pracę w orzecznictwie
- Minimalna stawka godzinowa dla zleceniobiorców
- Zakaz zrzeczenia się minimalnej stawki godzinowej
- Forma i częstotliwość wypłaty wynagrodzenia
- Wyjątki w zakresie stosowania minimalnej stawki godzinowej
- Uprawnienia Państwowej Inspekcji Pracy
- Ewidencja godzin wykonywania zlecenia
- Dopuszczalność potrąceń z wynagrodzenia zleceniobiorcy
- Zbiegi tytułów do ubezpieczeń – najbardziej popularna metoda optymalizacji kosztów związanych z zatrudnieniem
- Zbieg umowy o pracę z umową zlecenia z dwoma różnymi podmiotami
- Zbieg umowy o pracę z umową zlecenia z tym samym podmiotem
- Kilka zleceń
- Dwa zlecenia jednocześnie – stanowisko ZUS
- Umowa zlecenie i samozatrudnienie
- Świadczenia w naturze i inne świadczenia pieniężne – jako metoda optymalizacji kosztów związanych z zatrudnieniem
- Wyłączenia z podstawy wymiaru składek na ubezpieczenia społeczne
- Świadczenia w naturze i ich ekwiwalenty wypłacane pracownikom
- Diety i inne należności z tytułu podróży służbowej pracownika
- Wyłączenie równowartości diety
- Zakwaterowanie pracowników
- Orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego
- Orzecznictwo NSA
- Interpretacje organów skarbowych
- Orzeczenie Sądu Najwyższego – kwatery należy oskładkować
- Dojazdy do pracy
- Dojazdy do pracy pracowników (tymczasowych) finansowane przez kontrahenta (pracodawcę użytkownika)
- Dodatek narzędziowy
- Ekwiwalent za pranie i używanie odzieży roboczej oraz obuwia
- Wyżywienie pracowników
- Dodatki za rozłąkę
- Świadczenia w naturze i ekwiwalenty wypłacane zleceniobiorcom
- Podróże „służbowe” zleceniobiorców
- Odliczanie równowartości diet za zleceniobiorców delegowanych za granicę
- Dodatek za rozłąkę dla zleceniobiorców
- Ekwiwalent narzędziowy wypłacany zleceniobiorcom
- Ekwiwalenty za odzież i pranie dla zleceniobiorców
- Wyłączenia z podstawy opodatkowania
- Świadczenia w naturze oraz ich ekwiwalenty wypłacane pracownikom
- Ulga 30% diet
- Diety z tytułu podróży służbowych
- Dodatek za rozłąkę
- Zakwaterowanie pracowników i dojazd do pracy za granicę
- Ekwiwalent narzędziowy
- Świadczenia tytułu używania i prania odzieży roboczej
- Świadczenia wypłacane zleceniobiorcom
- Ulga w wysokości 30% diet za dni pobytu za granicą
- Diety z tytułu podróży zleceniobiorców
- Ekwiwalenty narzędziowe wypłacane zleceniobiorcom
- Zapewnienie odzieży roboczej zleceniobiorcom
- Ekwiwalent za pranie odzieży roboczej zleceniobiorców
- Skuteczne i szybkie dochodzenie należności od kontrahentów przez agencje pracy tymczasowej oraz przez firmy outsourcingowe
Część IV Konferencji Praktyków Delegowania:
15.30 – 17.00 Obiad Mistrzów Delegowania
Tradycyjna i ceniona przez członków IPP impreza, która ma już swoich stałych bywalców, odbędzie się, jak zawsze, w kultowej restauracji rybnej pod Krakowem, która działa pod patronatem Tomasza Majora i serwuje najlepszą rybę oraz owoce morza w Polsce. Wyśmienite wino serwuje osobiście znawca i kolekcjoner najlepszych światowych win, twórca i właściciel winnicy Manufaktura - Tomasz Major (www.TomaszMajor.com); impreza dla firm, które w ostatnich dwóch latach wielokrotnie uczestniczyły w seminariach portalu www.delegowanie.pl i często korzystają z licznych usług Portalu, dla firm obsługiwanych przez Brighton&Wood, dla Członków Izby Pracodawców Polskich, i dla innych firm i osób osobiście zaproszonych przez Tomasza Majora; spotkanie jest bezpłatne; tradycyjnie już, każda zaproszona osoba otrzymuje przed seminarium indywidualne dedykowane zaproszenie na Spotkanie Mistrzów Delegowania.
Informacje szczegółowe:
- Data i miejsce spotkania oraz dojazd
- Zaproszenie
- Program
- Referenci
- Organizatorzy, partnerzy, patroni
- Kontakt
- Koszt udziału i formularz rejestracyjny
Referenci: Tomasz Major (www.TomaszMajor.com) wraz z zespołem Kancelarii Brighton&Wood (www.BrightonWood.com)
Organizator: Portal www.delegowanie.pl
Partner strategiczny: Izba Pracodawców Polskich (www.ipp.org.pl)
Partner medialny: www.RynekDelegowania.pl
Partner Merytoryczny: Kancelaria Brighton&Wood (www.BrightonWood.com)
Tomasz Major pełni od wielu lat funkcję Prezesa Izby Pracodawców Polskich (www.IPP.org.pl) – największej organizacji zrzeszającej firmy kierujące polskich pracowników do Unii Europejskiej. Tomasz Major jest Partnerem Zarządzającym w Kancelarii Brighton&Wood (www.BrightonWood.com) – jedynej na rynku kancelarii zajmującej się wyłącznie delegowaniem pracowników, pracowników tymczasowych i zleceniobiorców oraz twórcą europejskiej sieci firm doradzającym firmom delegującym i ich kontrahentom (www.GlobalEmployment.eu). Tomasz Major jest autorem ponad 200 publikacji książkowych i artykułów n/t delegowania pracowników za granicę. W marcu 2016 roku Tomasz Major, Prezes Izby Pracodawców Polskich wybrany został na trzyletnią kadencję Prezydenta Europejskiej Federacji Pracodawców – wiodącej organizacji europejskiej zrzeszającej firmy delegujące z całej Europy oraz ich klientów – firmy niemieckie, francuskie, belgijskie, holenderskie oraz skandynawskie korzystające z pracowników delegowanych.
„Nikt nie zna się lepiej, niż Major na delegowaniu pracowników w Unii Europejskiej” – pisał w 2011 roku opiniotwórczy niemiecki tygodnik „Wirtschaftswoche”.
Osobiście doradza kilkudziesięciu firmom delegującym pracowników. Dla wybranych przedsiębiorców stworzył najbardziej zyskowne modele transgranicznego zatrudnienia pracowników i zleceniobiorców. Tomasz Major jest jednym z niewielu prawników w Unii Europejskiej znającym się na delegowaniu i jedynym prawnikiem w Unii Europejskiej potrafiącym biegle w j. polskim, angielskim, niemieckim i francuskim wytłumaczyć zawiłości związane z transgranicznym zatrudnieniem.
Firmy polskie i zagraniczne szczególnie cenią Tomasza Majora za skuteczność obsługi w postępowaniach kontrolnych prowadzonych przez ZUS. Stworzone i nadzorowane przez niego trzy departamenty procesowe kancelarii Brighton&Wood prowadzą skutecznie dla firm i ich właścicieli oraz zarządów procesy z ZUS, z władzami skarbowymi oraz z pracownikami i zleceniobiorcami delegowanymi. – W ostatnich latach prawnicy procesowi współpracujący z Brighton & Wood prowadzili kilka tysięcy takich spraw, w tym wiele spraw przed Sądem Najwyższym oraz uczestniczyli w postępowaniach przed Europejskim Trybunałem Sprawiedliwości w Luksemburgu.
Tomasz Major uczestniczył w 2012 i 2013 r. na wniosek Parlamentu Europejskiego w pracach nad nową dyrektywą o delegowaniu. Za swoje zaangażowanie i błyskotliwą przemowę w Parlamencie Europejskim w 2012 roku broniącą firm delegujących, agencji zatrudnienia i podwykonawców z Europy Środkowo-Wschodniej został wyróżniony w prestiżowym konkursie LM 2013.
Dla większości firm seminaria prowadzone przez Tomasza Majora to jedyna szansa spotkania twórcy bezpiecznych i najbardziej zyskownych modeli delegowania pracowników, pracowników tymczasowych i zleceniobiorców za granicę. Swój zawodowy czas poświęca bowiem niemalże wyłącznie dla wąskiego grona wybranych stałych mandantów Kancelarii Brighton&Wood.
Tomasz Major jest autorem pierwszego komentarza do europejskich przepisów regulujących poświadczanie formularzy A1. Powszechnie używane dziś w praktyce rynkowej i sądowej pojęcia „transgraniczne zatrudnienie”, „system delegacyjny”, „transgraniczna praca tymczasowa”, „transfer pracowników za granicę” są pojęciami wymyślonymi przez Tomasza Majora na długo przed przystąpieniem Polski do Unii Europejskiej. Nowe pojęcia zaproponowane niedawno przez Tomasza Majora w związku z dyrektywą wdrożeniową: „zdolność firmy do delegowania”, „zdolność pracownika do bycia delegowanym” już zostały przejęte na rynku i będą z pewnością używane powszechnie przez sądy, urzędników, przedsiębiorców i ich doradców. Tomasz Major wyznacza trendy na europejskim rynku delegowania. Jest cenionym w Azji ekspertem w zakresie europejskich regulacji dotyczących migracji zarobkowej obywateli krajów tego regionu. Wśród polskich i europejskich prawników uchodzi za „guru delegowania w Europie”. Zapraszany jest regularnie na prestiżowe sympozja poświęcone delegowaniu pracowników w Europie.
Kontakt: TMajor@BrightonWood.com.
Wraz z Tomaszem Majorem spotkanie poprowadzą współpracownicy Kancelarii Brighton&Wood (www.BrightonWood.com).
Bezpośredni kontakt do organizatora:
Robert Grzegorzak: administrator@delegowanie.pl