Zmiany w przepisach o delegowaniu do Belgii, Francji i Niemiec: bezpłatna Konferencja online już w najbliższy czwartek

Od lipca 2020 r. zmieniają się radykalnie zasady delegowania pracowników, zleceniobiorców i pracowników tymczasowych za granicę.

Zostaną one omówione podczas najbliższej Konferencji Online.

Już w najbliższy czwartek odbywa się Konferencja Online: „Zmiany w przepisach o delegowaniu do Belgii, Francji i Niemiec”

Największa w Europie Baza Wiedzy n/t delegowania: www.bazawiedzy.delegowanie.pl

Publikacje n/t delegowania w Europie 2020/2021: www.delegowanie.pl/publikacje

Konferencje dla Praktyków i e-szkolenia n/t delegowania w Europie 2020/2021: www.delegowanie.pl/konferencje

Konsultacje indywidualne dla firm n/t delegowania w Europie 2020/2021: www.BrightonWood.com

Obsługa kadrowa i płacowa zgodna z nowymi przepisami 2020/2021: www.Elysium-Europe.eu

Największa organizacja zrzeszająca i wspierająca polskie firmy delegujące personel za granicę: www.delegowanie.pl/członkostwo

Kompletne informacje n/t delegowania w Europie: www.delegowanie.pl 

Czwartek, 28.05.2020; 10.00

Podczas Konferencji omówione zostaną m.in. nast. aspekty delegowania do Belgii, Francji i Niemiec:

  • Nowa definicja wynagrodzenia od 2020 r.
  • Jakie dodatkowe składniki wynagrodzenia należy zapewnić pracownikom delegowanym od 2020 r.?
  • Nowe zasady wynagradzania pracowników tymczasowych delegowanych w UE od 2020 r.
  • Jak pogodzić wysokie żądania netto pracowników z nowymi regulacjami dot. delegowania od 2020 r.?
  • Gąszcz zagranicznych układów zbiorowych pracy: nowe obowiązki dla polskich firm delegujących od 2020 r.
  • Dalsze delegowanie między poszczególnymi państwami członkowskimi (przerzucanie pracowników delegowanych przez kontrahenta)
  • Nowe obowiązki w zakresie zakwaterowania, przejazdów i wyżywienia pracowników delegowanych
  • Modelowa lista płac wg nowych przepisów.
  • Nowe definicje
  • Nowa modelowa lista płac
  • Diety delegacyjne i inne należności nieoskładkowane i nieopodatkowane a delegowanie wg nowych przepisów
  • Nowe przepisy o legalności delegowania
  • Nowe przepisy o wynagradzaniu pracowników delegowanych
  • Nowe zasady sporządzania list płac i dokumentacji

Nowa dyrektywa o delegowaniu przewiduje od lipca 2020 r. m.in. zwiększenie w większości przypadków kosztów delegowania o kilkadziesiąt procent, ograniczenie delegowania zasadniczo do 12 miesięcy, de facto zakaz delegowania w branżach stacjonarnych (produkcja, logistyka, opieka i inne branże, w których usługi wykonywane są przez wiele miesięcy/lat w tym samym miejscu); kategoryczny zakaz delegowania przez firmy nie prowadzące znaczącej działalności krajowej zgodnej z działalnością eksportową; kategoryczny zakaz delegowania pracowników, którzy na terenie Polski nie świadczą zazwyczaj pracy; nowe restrykcje i uciążliwe oraz kosztowne wymogi formalne, którym będą musieli sprostać polscy przedsiębiorcy. Odpowiednie modyfikacje będą także obowiązywały w przyszłości w zakresie poświadczania A1. Większość polskich firm delegujących nie uzyska już formularzy A1 i nie będzie mogła delegować pracowników za granicę. Nowe przepisy będą przewidywały m.in. szerokie badanie przez zagraniczne instytucje i przez ZUS zdolności firmy do delegowania oraz zdolności pracowników do bycia delegowanymi, a także - w zakresie art. 13 („delegowanie na dwa kraje”) - przewiduje się konieczność prowadzenia/wykonywanie znaczącej działalności/pracy na terenie Polski. W nowych przepisach zakłada się ograniczoną ważność dokumentu A1, ekspresowe weryfikowanie i uchylanie poświadczonych formularzy A1 przez ZUS i przez zagraniczne instytucje, a także automatyczną i błyskawiczną egzekucję zagranicznych składek. Po wejściu w życie nowych przepisów znacząco wzrosną wynagrodzenia pracowników delegowanych. Polskie firmy będą obciążone wyższymi kosztami z tytułu innych należności przysługujących zgodnie z przepisami krajów, do których delegowani są pracownicy. Delegowanie długoterminowe (powyżej 12 miesięcy) oraz delegowanie stacjonarne (logistyka, produkcja, żywność etc.), przy którym występuje zastępstwo, także w ramach wielu firm z różnych krajów, będzie de facto zabronione. Te i wszystkie inne zmiany zostaną obszernie przedyskutowane z uczestnikami Konferencji dla Praktyków. Dyrektywa będzie stosowana w całej Europie od lipca 2020 roku. Na spotkaniu Tomasz Major, Prezes Izby Pracodawców Polskich oraz Partner Zarządzający w Kancelarii Brighton&Wood - jeden z niewielu europejskich prawników uczestniczących w procesie legislacyjnym i jako jedyny polski prawnik i jeden z trzech europejskich prawników krytycznie opiniujących dla Komisji Europejskiej projekt dyrektywy, przedstawi firmom praktyczne i konkretne kroki, jakie należy podjąć w związku z nowymi przepisami. Nowe przepisy to nie tylko zagrożenie, ale przede wszystkim szansa dla dobrze zorganizowanych firm na przejęcie rynku od konkurencji, która nie nadąży za zmianami.

Nadchodzi czas dostosowania działalności polskich firm do nowych przepisów.

Czas: Czwartek, 28.05.2020; 10.00

Miejsce: Konferencja online; udział z dowolnego miejsca z dostępem do internetu; możliwość zadawania pytań referentowi przed i podczas konferencji, sesja pytań i odpowiedzi; dyskusja z uczestnikami.

Aby móc skorzystać z Konferencji Online wystarczy, że masz przy sobie smartfon lub komputer z dostępem do internetu. Nie musisz tracić czasu i pieniędzy na dojazd na konferencję. – Logujesz się przy pomocy jednego kliknięcia i już uczestniczysz w wydarzeniu.

Zasady:

Członkowie IPP Pakiet Standard:            bezpłatnie jedna osoba z firmy

Członkowie IPP Pakiet Premium:            bezpłatnie trzy osoby z firmy

Pozostałe firmy:                                         zobacz cennik na www.delegowanie.pl/online

 

Firmy, które zgłoszą na konferencję 5 osób, otrzymają bezpłatny poradnik zawierający informacje prawne na tematy poruszane na konferencji.

Przystąp do IPP i weź udział w bezpłatnej konferencji: http://delegowanie.pl/standard

Dołącz do najlepiej poinformowanych I zgłoś się na Konferencję Online! Formularz zgłoszeniowy: www.delegowanie.pl/online 

 

Po Konferencji, o 12.00 odbędzie się specjalne spotkanie dla firm z branży opieki: http://delegowanie.pl/sekcja-opieki 

Ze względu na praktyczny charakter spotkań liczba uczestników Konferencji Online została ściśle ograniczona do 50 uczestników. Miejsca gwarantowane dla członków IPP są dostępne dla firm, które zgłoszą się w ciągu 3 dni od ukazania się niniejszego zaproszenia. O uczestnictwie decyduje kolejność zgłoszeń. Z uwagi na praktyczny i techniczny charakter spotkania oraz na ograniczoną liczbę miejsc prosimy przedstawicieli instytucji państwowych, samorządowych, uczelni, organizacji pracodawców, a także kancelarii prawnych i podatkowych o niezgłaszanie się na Konferencję. Adwokatów, radców prawnych i doradców podatkowych zapraszamy na specjalistyczne szkolenia dedykowane dla wolnych zawodów.

Formuła spotkań organizowanych przez Izbę Pracodawców Polskich i portal Delegowanie.pl nie zmieniła się od 20 lat: na spotkania nie są zapraszani ani urzędnicy szkodzący polskim firmom, ani teoretyzujący naukowcy proponujący rozwiązania nierentowne, niebiznesowe i nierealne, ani prawnicy, którzy rozpoczynają przygodę z delegowaniem i na skórze firm delegujących uczą się transgranicznego zatrudnienia. Wiedza przekazywana jest przez naszych ekspertów w formule bezpośredniego i pogłębionego spotkania z firmami. Pozwala to na swobodną wymianę doświadczeń bez obawy, że urzędnicy będą przysłuchiwali się dywagacjom przedstawicieli firm, a naukowcy na łamach prasy bulwarowej i w innych mediach komentowali niepoprawne ich zdaniem praktyki. Spotkania mają charakter praktycznych warsztatów w wąskim gronie, podczas których omawiane są konkretne rozwiązania dla firm. Doświadczeni praktycy omawiają konkretne przypadki rozstrzygane przez sądy oraz praktykę poszczególnych instytucji polskich i zagranicznych. Uczestnicy spotkań zabierają ze sobą konkretne rozwiązania dla firm i odpowiedzi na liczne pytania, które ich nurtują w codziennej pracy. 

Prowadzący: Tomasz Major i prawnicy Kancelarii Brighton&Wood, www.BrightonWood.com oraz ELYSIUM - www.Elysium-Europe.eu  

Bezpośredni kontakt do organizatora: administrator@delegowanie.pl

FORMULARZ  ZGŁOSZENIA: 

http://delegowanie.pl/rejestracja-online

 

Referenci: Tomasz Major (www.TomaszMajor.com) wraz z zespołem Kancelarii Brighton&Wood (www.BrightonWood.com

Organizator: Portal www.delegowanie.pl

Partner strategiczny: Izba Pracodawców Polskich (www.ipp.org.pl)

Partner medialny: www.RynekDelegowania.pl

Partner Merytoryczny: Brighton&Wood – European Employment Lawyers&Advisors, ELYSIUM – system kadry I płace dla firm delegujących

Kontakt:

Brighton&Wood – European Employment Lawyers&Advisors: www.BrightonWood.com

ELYSIUM – system płac dla firm delegujących: www.elysium-europe.eu

Tomasz Major pełni od wielu lat funkcję Prezesa Izby Pracodawców Polskich (www.IPP.org.pl) – największej organizacji zrzeszającej firmy kierujące polskich pracowników do Unii Europejskiej. Tomasz Major jest Partnerem Zarządzającym w Kancelarii Brighton&Wood (www.BrightonWood.com) – jedynej na rynku kancelarii zajmującej się wyłącznie delegowaniem pracowników, pracowników tymczasowych i zleceniobiorców oraz twórcą europejskiej sieci firm doradzającym firmom delegującym i ich kontrahentom (www.GlobalEmployment.eu). 

„Nikt nie zna się lepiej, niż Major na delegowaniu pracowników w Unii Europejskiej” – pisał w 2011 roku opiniotwórczy niemiecki tygodnik „Wirtschaftswoche”.

Wraz z Tomaszem Majorem spotkanie poprowadzą współpracownicy Kancelarii Brighton&Wood (www.BrightonWood.com). 

Więcej informacji na temat referenta: www.TomaszMajor.com

 

Bezpośredni kontakt do organizatora:

Robert Grzegorzak: administrator@delegowanie.pl       

 


Administratorem danych osobowych jest EUROPA CROSS BORDER SERVICES LTD. SPÓŁKA KOMANDYTOWA  (Delegowanie.pl) z siedzibą w Warszawie przy ul. Poznańskiej 21 lok. 48. Adres e-mail został pozyskany przez Delegowanie.pl z internetu i przetwarzany jest w celu prowadzenia działalności szkoleniowej, a także w celach promocji własnych produktów lub usług drogą elektroniczną. Podmiotom danych przysługuje prawo dostępu do treści dotyczących ich danych, ich poprawiania i usunięcia. Jeśli nie chcą Państwo otrzymywać informacji od Delegowanie.pl proszę o użycie tego linka.